Állati jó volt! Őszi túra 7.c

Szeptember 29-én osztályunk Csácsban tett látogatást a nemrég kialakított  állatsimogató, állatmenhely és állatkert területén.

Szülők segítségével autókkal „kapaszkodtunk” fel a meredek horgosban. Időnként látható volt, milyen szép völgyben fekszik városunk.

Az állatkert nagyon sokféle állatnak ad otthont. Megtalálható itt a kenguru, teve, láma, strucc, emu, de vannak őshonos állatfajok is, mint a csüngőhasú malac vagy a szamár is. Néhány leány osztálytárs le sem tette a kezéből egész délelőtt a puha szőrű kisnyulakat! Legnagyobb sikere mégis Kajának, a majdnem 4 hónapos oroszlánkölyöknek volt.

Miután végigvezettek bennünket a terepen, csoportos tesztet írtunk a látottakról. A győztes csapat nagyon jól megfigyelt mindent, maximális pontszámot gyűjtött össze. Ezt követően csoportos „csapatépítő” játékokat játszottunk, de nem maradt el a fiúk focizása sem.

Az idő végre kedvezett a szabadtéri programnak, s elmondhatjuk, valóban „állati jól” sikerült a túra! Jó volna minden hónapban megismételni!

a 7. c osztály tanulói