Gyereknap

Május 25-e reggelén izgatottan kémleltük az eget, és kérleltük a napot a jó időért.

A délelőtti hagyományos iskolagyűlésünkön kiosztották a tanulmányi versenyek helyezettjeinek járó jutalmakat és megnéztük az „Igazmondó Csűr Istók” című színdarabot a 3-4.osztályos színjátszó csoport előadásában.

Az igazi, önfeledt gyermeknapi programok délután, közös osztályversenyekkel kezdődtek.

A „Fűzzük fel az osztályt” feladatban az egész osztály részt vett. Egy gombolyagra kellett mindannyiunkat „felfűzni”. Nagyon vicces volt, sokat nevettünk, mert sokszor ügyetlenkedtünk is.

A „Meglepi gombóc” játékban kaptunk egy óriási csomagot, amit a lehető leggyorsabban kellett kicsomagolnunk. Meglepi volt, mert nem tudtuk, mit rejt a gombóc. A csomagolópapírokat letépve aztán előkerült egy labda! Volt nagy öröm!

Ezután sokféle program közül választhattunk. Volt arcfestés, kézműveskedés, rollerezés, hírvivő- játék, aszfaltrajzolás, várépítés, sportverseny, népi játék, célba dobó és zokni bombadobó verseny. Kipróbálhattuk ügyességünket az „1 perc és nyersz” című játékban is.

Aki a végére még nem fáradt volna el, a táncházban levezethette a felesleges energiáit.

Osztályainkba visszatérve tovább folytatódott a meglepetések sora. De már minden osztály külön tudna mesélni!

Magna Glória 4.a