Itthon otthon vagy! Országos földrajzverseny

Tata, 2017. május 19-20.

Iskolánkból három tanuló vett részt az „Itthon otthon vagy!” Országos földrajzversenyen, amely három fordulóból áll. Januárban egy száz pontos feladatlapot kellett a tanulóknak kitölteni az iskolai tananyagból. A második fordulóban egy 4-10 oldalas pályamunkát készítettek lakóhelyük természeti, idegenforgalmi nevezetességeiről. Az első két forduló eredményei alapján hívták be a tanulókat az országos döntőbe.

Pontszámaikkal mindhárom versenyzőnk kvalifikálta magát. A döntő első napján egy 60 perces írásbeli feladatlapot töltöttek ki a diákok az Alpokalja és a Fertő tó természeti és idegenforgalmi nevezetességeiről. Másnap egy háromnapos osztálykirándulás tervét kellett bemutatniuk egy 15 perces prezentációban, melynek témája ugyanaz volt, mint az írásbelié.

A verseny végeredményét a három fordulóban szerzett összpontszám alapján határozták meg.

7. évfolyam: Kíss Csenge 5. helyezés

8. évfolyam: Horváth Kíra Csenge 2. helyezés