Művészettörténeti idővonal az Ady-iskolán

ZALAEGERSZEG - A honfoglalástól napjainkig magyar művészettörténeti korszakokat mutatnak be ismert szobrok, festmények, épületek rajzaival azon az 56 négyzetméteres alkotáson, amely az egerszegi Ady-iskola első emeleti erkélykorlátjára került fel a napokban.

A jelképesen tegnap átadott murális alkotás elkészítésében 35 diák vett részt. A munkát irányító tanárok egyike, Tóth Norbert érdeklődésünkre elmondta, a Kis magyar művészettörténeti idővonal című képző- és iparművészeti tehetséggondozó programban 25 alsós diák az adott korokra jellemző műveket rajzolt meg.

Az elismerést kapott diákok az avatás résztvevőivel; előttük az idővonal pár métere
Fotó: Katona Tibor

Ezek alapján tíz 8-9.-es diák 16 kiló festéket felhasználva 66 óra alatt vitte fel a 40 méter hosszú vászonra a járókelők számára is élményt nyújtó művet. Tegnap a programban kiemelkedően teljesítő diákoknak Balaicz Zoltán polgármester nyújtotta át elismeréseket.

Arany Gábor

Forrás:http://zaol.hu/hirek/muveszettorteneti-idovonal-az-iskolan-1835760