A legszebb szavú magyar költő, Arany János ünnepe

Megyei körkép - A megyei könyvtár látogatói egy-egy Arany-idézettel lettek gazdagabbak tegnap.

A megye számos pontján emlékeztek Arany Jánosra, aki 1817. március 2-án született.„Ösztövér kútágas, hórihorgas gémmel/ Mélyen néz a kútba s benne vizet kémel..." E sorokat (és a címbe foglaltat) nemcsak azok a diákok ismerik jól, akik tegnap a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban vetélkedtek, de talán minden olvasónk is.

A Toldi előhangját - a Családi kör versszakaival együtt - ugyanis álmunkból felébresztve is fújjuk, s ezt nem sok költői teljesítmény mondhatja el magáról. A megyeszékhelyi Ady-iskola diákjai is kitettek magukért, amikor Arany János életrajzára kérdezett rá a Kocsisné Sipos Rozália könyvtáros által összeállított vetélkedő feladatsora: hol született, mi volt az akadémiai tisztsége, ki volt a legnagyobb költőbarátja, mivel foglalkozott a szabadságharc után. A tanulók, miután megtekintették a költő életét bemutató könyvtárbeli kiállítást, pontos válaszokat adtak, ezért szoros eredmény született, míg a 7.c 4. számú csapata győzött.

Fotó: Katona Tibor
Forrás: Zalai Hírlap 2017. március 3. 73.évf. 53.sz.