Az állatok életét állították a középpontba - Rajzverseny az Ady iskolában

Megyei rajz- és festészeti versenyt rendeztek 7-8. osztályos diákoknak az Ady iskola falai közt.

A viadalról a zsűri elnökét, Tánczos György</em> festőművészt kérdeztük.

- Közel tíz évre vezethető vissza ennek a versenynek a hagyománya - kezdte. - Szerettük volna az iskolai megmérettetést kiterjeszteni, és megyei jellegű pályázaton megméretni a gyerekek tudását. Az eredmények és az elkészült munkák jól mutatják, hogy nagyon felkészült, ügyes szemléletű fiatalok vannak szerte a megyében. Minden évben más tematikát hirdetünk meg, a választásunk ezúttal az állatokra esett. A rajzoknál a komponálási készségre, a technika biztos használatára, ceruza esetében a tónusozásra és kontúrozásra fektettük a hangsúlyt; míg a festészetnél a megfelelő technika helyes alkalmazására, az akvarelnél a megfelelő foltszemléletre és kihagyásokra, illetve nem utolsósorban a színek megfelelő és helyes használatára figyeltünk.

A verseny díjazottjai. Balról, első sor: Hegedűs Luca, Boráros Laura, Bakos Eszter. Hátul: Kulcsár Dóra, Vizler Anna, Horváth Nóra

Fotó: Nagy Katinka

A díjazottak

Festészet:

1. Hegedűs Luca (Csány-Szendrey Általános Iskola, Keszthely),

2. Vizler Anna (Ady Endre Általános Iskola és Gimnázium, Zalaegerszeg),

3. Bakos Eszter (Göcsej Kapuja Általános Iskola, Bak).

Rajz:

1. Boráros Laura (Ady, Zeg.),

2. Horváth Nóra (Csány-Szendrey, K.hely),

3. Kulcsár Dóra (Ady, Zeg.)

Cikk szerzője: Nagy Katinka

Forrás: Zalai Hírlap