„Itthon otthon vagy!” országos földrajzverseny

Eger, 2016. május 20-21.

A tanév elején három tanuló nevezett be az „Itthon otthon vagy!” versenyre, amely három fordulóból állt. Januárban egy százpontos feladatlapot kellett a tanulóknak kitölteniük. A második fordulóban egy 4-10 oldalas pályamunkát készítettek lakóhelyük természeti, idegenforgalmi nevezetességeiről. Az első két forduló alapján hívták be a tanulókat az országos döntőbe.

Pontszámaik alapján mindhárom versenyzőnk meghívást kapott ide. A döntő első napján egy 60 perces feladatlapot töltöttek ki a diákok, majd másnap egy háromnapos osztálykirándulás tervét kellett bemutatniuk 15 perces prezentációban. Ebben a Bükk természeti, kulturális és idegenforgalmi nevezetességeit ismertették a zsűri előtt.

A verseny végeredményét a három fordulóban szerzett összpontszám alapján határozták meg.

7. évfolyam:    Horváth Kíra Csenge 2. helyezés

8. évfolyam:    Horváth Tamás 3. helyezés