Teleki Pál Országos Földrajz-Földtan Verseny Eger Országos döntő

Horváth Kíra Csenge 7. osztályos tanuló 10. hely

Az idén ismét Egerben vettünk részt a Magyar Természettudományi Társulat által rendezett versenyen. Most is - mint tavaly - az Eszterházy Károly Főiskola impozáns épülete adott otthont e rangos megmérettetésnek. A hetedik évfolyamos tanulóknak Teleki Pál életéből és munkásságából, a Természetbúvár című újság cikkeiből, földtani, térképészeti ismeretekből valamint a Filmdzsungel TV kijelölt filmjeiből és természetesen a teljes hetedikes tananyagból kellett felkészülniük.

A döntő három részből állt. A megérkezés napján egy százpontos írásbeli teszttel kezdtek a diákok. Másnap délelőtt terepbejáráson vettek részt geológus szakvezetővel. Itt nagyon kellett figyelniük minden részletre, mert a végén egy ötvenpontos tesztet töltöttek ki az elhangzottakkal kapcsolatban. A délután szóbeli vizsgával folytatódott: minden tanuló húzott egy tételt, s a feleletet egy öttagú zsűri értékelte. Kíra ezt a feladatrészt kiválóan teljesítette, a három feladat összesítése alapján pedig 10. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Passné Katarzsinszky Lídia