KIS TUDOROK MATEMATIKAVERSENY

Iskolánk 13. alkalommal rendezte meg a KIS TUDOROK városi matematikaversenyt. Olyan zalaegerszegi második osztályosokat vártunk, akik szeretik a matematikát, és nem ijednek meg egy-két gondolkodtató feladattól sem. Meghívásunkra 7 iskola 21 tanulója jelentkezett.

Az I. fordulóban teszt jellegű feladatokkal találkoztak a versenyzők, a II. forduló 6  töprengést igénylő összetett szöveges feladatot tartalmazott. A tanulók ügyesen dolgoztak, nagyon szép megoldások születtek!

A verseny után teával, pogácsával vendégeltük meg a versenyzőket és a kísérőiket.

Helyezettek:

1. Domján Dávid Patrik                         Liszt Ferenc Tagiskola
  2. Süle Olivér                                             Eötvös József Általános Iskola
  3. Hosszú Donát                                      Eötvös József Általános Iskola

Nika Balázs                                           Dózsa György Tagiskola