Helikon 2016

2016. április 21-23. között rendezték meg a Dunántúl legnagyobb seregszemléjét, a Helikon Fesztivált. Ez a középiskolás korosztály nagy hagyományokkal rendelkező, kétévente megrendezésre kerülő kulturális bemutatója és verseny is egyben. A helyszín mindig Keszthely, mely méltán nevezhető a Helikon fővárosának. A megnyitó a Festetics kastély parkjában kezdődött, s a Helikon parkban folytatódott, Dr. Festetics György, a grófi család leszármazottja gyújtotta meg a kezdést jelképező lángot. 18 kategóriában folytak a versenyek, iskolánkat a következő tanulók képviselték:

- Népdal kategória: Pacsirták Énekegyüttes ( Bali Dorottya, Horváth Virág Dorina, Laub Lilla Júlia,   Petánovics Nóra, Pető Eszter, Simon Eszter)

- Könnyűzene: Raschella Kimberli

- Vizuális művészetek: Végh Luca, aki bronz minősítést kapott.

A sok száz induló között méltóképpen helytálltak az adys diákok, mindnyájan színvonalas műsorral szerepeltek.

Gratulálunk Nekik, s köszönjük, hogy képviselték iskolánkat!

Perlakiné Vigh Valéria

felkészítő és kísérő tanár