Lucázás

Az Ady iskolában mindig fontosnak tartottuk népünk hagyományainak őrzését.  A karácsony közeledtével az osztályokban megjelennek az adventi koszorúk, és a diákok karácsonyi műsorra, karácsonyi koncertre készülnek. Egyre többször mennek gyerekek a folyosón kis ajándékcsomagokkal a kezükben, amivel egymást ajándékozzák meg.

Ehhez az előkészülethez csatlakoztak most az 5.b osztály tanulói, akik a Luca nap alkalmából rövid műsorral lepték meg az osztályokat. A diákok botokkal, kereplővel felszerelve űzték a telet és jó kívánságokat harsogtak az meglátogatott osztályoknak. A hagyományos rigmusok mellett megjelentek a modern élet rímei is, sőt néhány diák személyre szóló sorokat is hallhatott. A kis műsor előadói örömmel fogadták (no, mégsem a pálinkát és a szalonnát) a csokoládét és gyümölcsöt.

A műsor szereplői:

Aglan Rwaida Wahbi Ahmed

Borsos Viktória (betegség miatt csak a próbákon tudott részt venni)

Fatér Johanna

Kocsis Ádám