Szívünk rajta könyvajánló program

„Együtt örülni, sírni, félni, utazni és álmodozni a főhőssel- mi ezekért a pillanatokért szeretünk olvasni. .A zalaegerszegi Ady iskola hatodikos rajz-  és hetedikes tánctagozatos diákjaiként büszkén olvassuk újra kedvenc könyveinket és találunk új kalandokra. Összedugjuk a fejünket, és ahogy máskor is, bátran kiállunk a véleményünk mellett.” (www.szivünkrajta.hu)

Már a kezdetektől tagjai vagyunk a 2014 őszén a Bookline és az UNICEF Magyar Bizottság által indított könyvajánló program szakmai csapatának. A bookline.hu weboldalán beérkező ajánlásokat negyedévente értékeljük egy budapesti iskola diákjaival, gyermekjogi szakértővel, újságíróval, gyerekpszichológussal, könyvillusztrátorral együtt. Az általunk kiválasztott könyvek virtuális matricát kapnak, amely megkönnyíti majd a könyvet vásárló szülők és gyermekek döntését a boltokban és a könyvtárban. A könyvek eddig a 4-12 éves korosztálynak szóltak, 2016-tól azonban már a kamaszirodalom legjobbjait is értékelhetjük.

A 10 kiemelt könyv, ami a „Szívünk rajta” szakmai bizottságának pontozása alapján 2015-ben a legtöbb szavazatot kapta, a következő:

Nail Gailmain : Szerencsére a tej

Erich Kastner: Két Lotti

Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók,

Csukás István: Civakodó cipőikrek (Pom Pom meséi)

Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek, Már iskolás vagyok

Tóth Kriszta: Anyát megoperálták

Lackfi János, Vörös István: Apám kakasa

Varró Dániel: Akinek a kedve dacos

Kádár Annamária: Mesepszichológia 2.

Ha szerettek olvasni, ha bátran vállaljátok, s szívesen hangoztatjátok véleményeteket, gyertek, várunk benneteket a Szívünk rajta program adys szakmai csapatában.

Az általunk értékelt könyvek iskolánk könyvtárát gazdagítják.