„Jogod van hozzá!”

Október végén iskolánk 9.a és 10.a osztálya a Zalai Civil  Házban járt, ahol megtekintettük a „Jogod van hozzá!” – az Egyenlő Bánásmód Hatóság Interaktív kiállítását a Zala Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház szervezésében.

„A Jogod van hozzá! – Emberi jogok képekben elnevezésű program a középiskolás diákok jogtudatának erősítését, kreativitásuk fejlesztését és általánosságban az emberi jogok megismertetését célozza.

A véleménynyilvánítás szabadsága, a diszkrimináció tilalma, a tisztességes eljáráshoz való jog, az egyenlő bánásmód, az emberi méltóság, a gyülekezési jog, a testi és lelki egészséghez való jog és a választójog témáiban készített vizuális alkotásokkal jelennek meg a témák.”

A kiállítás megtekintése mellett a diákok részt vettek  egy interaktív előadáson és egy érzékenyítő tréningen, ahol ügyességi feladatok segítségével, játékos formában tapasztalták meg, milyen problémákkal kell megküzdeniük  a fogyatékkal élőknek.

Nemes Erika, Kovácsné Tóth Veronika és Gécsek Andrásné