Őszi túra 6.b

Őszi túra a Gébárti tóhoz

Szeptemberben egy verőfényes őszi napon gyalogtúrára mentünk a Gébárti tóhoz.

Vidáman, elemózsiával és üdítővel felszerelve indultunk el az iskolából. Az utat kényelmes gyaloglással negyven perc alatt tettük meg. A tópartra kiérve kicsit kipihentük magunkat és már is elkezdődött a fiúk-lányok labdacsatája. A fiúk közül néhányan az amerikai foci szabályaival is megismerkedtek, sőt ki is próbálták azt. Akiknek nem volt kedvük a labdajátékokban részt venni, sétálhattak a tónál, vagy figyelhették a parton ülő horgászokat, hogy éppen van-e kapásuk. Mások kártyáztak, jókat beszélgettek egymással, vagy felfedezték a part közelében lévő modern képzőművészeti alkotást, amelynek vasrúdjait összeütögetve alkalmi harangjátékot hallhattak. Olyan gyorsan elillant ez a délelőtt, hogy észre sem vettük, hogy már elmúlt dél, és itt az ebéd ideje. A friss levegőn bizony jól megéheztünk és minden ételt felfaltunk.

Jólesően elfáradva, kicsit hosszabb idő alatt, de sok szép élménnyel gazdagodva tértünk vissza a suliba.

A 6. b osztály tanulói