Gyermekhangok Alapítvány

Alapítványi beszámoló a 2011-es tanévről
Közhasznúsági jelentés a 2011-es tanévről

Az alapítvány támogatói: doc

A Gyermekhangok Alapítvány 1996-ban, szülői kezdeményezésre jött létre, hogy szolgálja az ének – zene tagozatos tanulók zenei fejlődését. 2006-ban közhasznú alapítvány lett.

Céljai között szerepel:
- az ének – zene tantárgy feltételének javítása
- eszközbeszerzés
- szakmai és kulturális táborozások támogatása
- kiemelkedő teljesítményt elérő tanulók elismerése
- továbbképzések hangszeres kíséretek finanszírozása
- hangfelvételek, rendezvények, hazai és külföldi kapcsolatok (pl. Gorizia) utazási támogatás.

Az alapítványt 7 tagú kuratórium irányítja:

Elnök: Sebestyénné Horváth Margit
Titkárok: Borsos Jánosné, Perlakiné Vígh Valéria
Tagok: Boa Krisztina, Dr. Bali Ottilia, Léhárt Beáta
Gazdasági ügyek: Borsosné Pál Ildikó

Az alapítvány anyagi forrásai leginkább pályázatokból, szülők hozzájárulásából, sajnos egyre kisebb mértékben vállalatok, vállalkozók, illetve magánszemélyek adakozásából táplálkoznak. Jelentős bevételt jelentenek a személyi jövedelemadó 1%-ából adódó felajánlások, melyet ezúton is megköszön az alapítvány.

Az alapítvány fontos szerepet vállalt abban, hogy az ének – zene tagozatos gyerekek szülei és pedagógusai az alapítvány 10 éves jubileumán 2006-ban rendkívül jól sikerült bált rendezett, melyet az idei tanévben is szeretne megismételni.
Az alapítvány adószáma: 18955785-1-20

E-mail elérhetőség: enek@ady-zala.sulinet.hu